APEL O RACJONALNE KORZYSTANIE Z WODY W OKRESIE LETNIM
Szanowni Mieszkańcy,
W związku z okresem letnim oraz zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę zwracamy się z uprzejmą prośbą o jej racjonalne i oszczędne wykorzystywanie.
Wysokie temperatury oraz intensywne zużycie wody, szczególnie do podlewania ogrodów, napełniania basenów, mogą powodować znaczne obciążenie sieci wodociągowej. Odpowiedzialne korzystanie z wody pozwoli utrzymać ciągłość dostaw dla wszystkich mieszkańców oraz zapewnić odpowiednie ciśnienie w sieci, co ma szczególne znaczenie również dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Prosimy w miarę możliwości o:
- ograniczenie podlewania trawników i ogrodów,
- unikanie napełniania basenów wodą z sieci wodociągowej w godzinach szczytu,
- usuwanie nieszczelności instalacji i unikanie niepotrzebnego marnowania wody,
- korzystanie z deszczówki do podlewania roślin, jeśli jest to możliwe.
Każdy, nawet niewielki gest, ma znaczenie. Wspólna troska o zasoby wodne pozwoli zapewnić ich dostępność dla wszystkich mieszkańców przez cały okres letni.
Dziękujemy za zrozumienie i odpowiedzialną postawę.


